• EkoAlarm

• Naša škola sa aj tento rok zapojila do projektu EkoAlarm. 12.10.2023 sa všetci žiaci zúčastnili webinára na tému - Triedenie odpadu:

Odpad triedim veľmi rád,

s prírodou som kamarát.

Do nádoby modrej deti,

každý jeden papier letí.

Do žltej zas celkom rád,

odložím prekážajúci plast.

Zelená je milé deti,

iba na sklenené črepy.

A načo je červená ?

Tá je na kov určená.

Separovať poďme všetci,

veď z odpadu budú nové veci....

• Bežecké preteky

• V sobotu 7. októbra 2023 sa náš žiak Sebastián Žiga zúčastnil bežeckých pretekov v obci Spišské Bystré.

V konkurencii športových klubov sa na trati dlhej 800m napokon umiestnil na krásnom 7. mieste.

Srdečne gratulujeme

• 10. október Deň kaše

• Naši žiaci si zvyšujú svoje povedomie o rôznych aktuálnych témach a globálnych problémoch. Dnes pri príležitosti Dňa kaše, sme preberali potrebu pomoci tým, ktorí trpia nedostatkom potravín. Učili sme sa o solidarite a zisťovali sme možnosti pomoci ľuďom trpiacim hladom. Kaša je jednoduchý a výživný pokrm, ktorý obsahuje mnoho živín. Vo svete je obľúbená kukuričná kaša, ovsená kaša, špaldová, ryžová a u nás na Slovensku je obľúbená krupicová kaša – pšeničná.

• Tatranská bežecká juniorská séria 2023

• Vo štvrtok 5.10. 2023 sa žiaci našej školy zapojili do atletického preteku Tatranskej bežeckej juniorskej série 2023. Pretek sa konal v obci Štrba. Roman a Sebastián sa museli popasovať traťou dlhou 1000m. Bežalo sa ulicami obce Štrba. Spomedzi silnej konkurencie pretekárov Sebastián dobehol na 10 mieste a Romanovi uniklo medailové umiestnenie iba o vlások a skončil na 4 mieste. Obom patrí veľká gratulácia.

• Dňa 27.9. si žiaci pripomenuli Európsky deň jazykov

• Sledovali výstupy rečových prejavov z rôznych krajín, vyskúšali si aj ukázať slová v posunkovej reči, spoznali i brailové písmo, na ktoré sa tento rok Slovensko zamerali, ako na spoločný celosvetový jazyk. Žiakov zaujali životné príbehy Rómov, ktorí sú na Slovensku známi v umeleckej sfére. Formou skupinových hier si rozšírili slovnú zásobu v anglickom i slovenskom jazyku, tvorili plagáty, pri ktorých spoznávali vlajky Európskych štátov, hlavné mesto, či pozdravy v jazyku daného štátu.

V závere spoznali tancom a spevom rómsko-slovenskú pieseň, ktorou sa upevnili ich kamarátske vzťahy.

• Európsky týždeň športu

• Aj tento rok sme sa zapojili do tejto aktivity, ktorá je iniciatívou Európskej komisie na podporu športu a pohybovej aktivity v celej Európe. Hlavnou témou zostáva výstižné „#BeActive“ – činorodosť, ktorá má nabádať k pohybu a zdravému životnému štýlu celoročne.

• ,,Misia čisté ruky”

• Po prázdninách sme sa opäť vydali na boj s baktériami a s radosťou sme splnili úlohu. Išlo nám to veľmi dobre a baktérie nemajú pri nás žiadnu šancu!