• HURÁÁÁ VÝLET

Žiaci 3. A, 4. B a špeciálnej triedy navštívili ZOO v Spišskej Novej Vsi. Po mesiacoch, kedy sme nemohli na výlet, sme sa dočkali zaslúženej odmeny v podobe krásneho počasia a úžasných zvierat, ktoré nám predviedli svoje triky pre návštevníkov. Niektoré sa schovávali, iné si nás nevšímali, ale kozičky, labute a kačky zvyknuté, že ich návštevníci kŕmia, na nás nedočkavo vyskakovali a čakali svoju dobrotu. Samozrejme ani tento rok nechýbali lodičky a nafukovacia žirafa, kopec pitia a jedla.... Cestou domov sme si obzreli krásy mesta a nezabudli na tradičnú zmrzlinu pred odchodom. Niektorí sme dokázali, že i v čase Covidu sme športovo zdatní a vlak sme predsa len stihli

• Finančná gramotnosť

" V rámci rozvíjania FINANČNEJ GRAMOTNOSTI našich žiakov, sa žiaci oboznamovali s právami spotrebiteľa, ale aj ako konkrétne majú postupovať pri reklamácii alebo vrátení, či výmene tovaru. Čo si všímať pri kúpe rôznych tovarov, koľko trvá záručná doba a aké doklady je potrebné si uschovať pre prípadné reklamácie nekvalitných tovarov."

• Naši tretiaci a štvrtáci sa zapojili do projektu „...ideme hrať ping – poooooong...“,

Pod záštitou Mgr. Alice Grofovej – Chladekovej, najúspešnejšej stolnej tenistky v histórii Slovenska. Napriek nepriaznivej epidemiologickej situácii sa nám nakoniec podarili aktivity spojené s týmto projektom. Žiaci vyskúšali svoje schopnosti v stolnom tenise najprv pri manipulácii s raketkou a odrážaním loptičky vonku, kde mali väčšiu možnosť zblížiť sa s týmto športovým náradím a neskôr pri skupinovom „kolotoči“ a dvojhre pri pingpongovom stole. Napriek tomu, že pri organizovanom športe väčšinou ide o víťazstvo, nám tentokrát šlo o dobrý pocit z prekonania vlastných schopností a dobrej zábavy. Všetci účastníci získali pamätný náramok, ktorý nám navždy bude pripomínať, že i v krízovej situácii sa nájde priestor pre rozvoj nielen ducha, ale i tela.

• Návšteva útulku

Žiaci 4.B triedy v rámci projektu FinQ, urobili zbierku pomoci pre Psí útulok v Spišskej Novej Vsi. Krmivo pre zvieratá v mene celej školy boli odovzdať Viktor, Valentína, Nikola a Stanislav. Návštevu útulku využili aj na krátku prehliadku mesta a ochutnávku dobrôt, ktoré ponúka.

• Partneri

• {#1508} 1