• DEŇ SLNKA

• Slnko je naša najbližšia hviezda a zároveň najjasnejšia hviezda na oblohe. Svojím žiarením vytvára podmienky života organizmov na Zemi. Deň je určený nielen na pripomenutie významu a dôležitostí Slnka, ale aj na propagáciu ekológie a významu ochrany životného prostredia.

• Deti sveta

• Cieľom tejto aktivity bolo poukázať na spoločné záujmy, túžby všetkých detí sveta. V rámci aktivity sme využili ako pomôcku fotografie detí z rozličných krajín sveta. S deťmi sme viedli rozhovor o tom, ako žijú deti u nás a inde vo svete. Snažili sa opisovať jednotlivé obrázky a nájsť spoločné a odlišné znaky.

• Deň Európy

• 9. mája si pripomíname „Deň Európy“. Naši žiaci formou kooperatívnej práce vytvorili projekty zamerané na niektorú krajinu. Oboznámili sa s menou daného štátu, jazykom, hlavným mestom, či národným jedlom. Žiakov tretieho a štvrtého ročníka veľmi zaujali niektoré špecifiká krajín Európy, získali nové vedomosti v oblasti geografie Európy.

• Deň rodiny

• V mesiaci máj, konkrétne 15. mája, si pripomíname deň rodiny. Žiaci našej školy si tento deň pripomenuli prostredníctvom rôznych aktivít. Pozreli si prezentáciu o tom, čo to vlastne rodina je, aké funkcie má rodina a rôzne iné zaujímavosti. Maľovali si omaľovánky, vyriešili kvíz o rodinných vzťahoch, či dokonca si zahrali rôzne scénky.

• Enjoy hearts

• Žiaci štvrtého ročníka sa zapojili do projektu ,,enjoy hearts”. Hlavnou myšlienkou je nakresliť srdce pre každého obyvateľa na zemi. V tento rok sme kreslili srdcia pre každého obyvateľa v Rakúsku. Na zadanú úlohu mali žiaci určený časový limit. Srdcia kreslili na štvorčekový papier ceruzou, farbičkami a farebnými perami.

• Svetový deň včiel

• Svetový deň včiel určila OSN na 20. máj na základe narodenia Antona Janšu, zakladateľa moderného včelárstva, ktorého Mária Terézia vymenovala za prvého riaditeľa včelárskej školy vo Viedni. Včiel je čoraz menej. Od ich prežitia závisí aj to naše. My sme si tento deň pripomenuli rôznymi aktivitami, ktoré motivovali deti k oboznámeniu sa s danou problematikou.

• „Čítajme si...“

• Linka detskej istoty v pondelok 22.05.2023 oficiálne odštartovala celoslovenský detský čitateľský maratón „Čítajme si...“2023. Naša škola sa samozrejme zapoja a vytvorila 7 čitateľských centier

• Deň matiek

• „Za všetko, kým som, alebo v čo dúfam, že budem, vďačím svojej anjelskej matke.“

Abraham Lincoln

Pri príležitosti Dňa matiek sme si pre naše mamičky a babičky pripravili program, aby sme tento deň oslávili. Žiaci našej školy zaspievali, zatancovali či zarecitovali drahým mamkám básničky.