• Rómovia recitujú

• Dňa 16.2.2023 našu školu a obec Vydrník reprezentoval na krajskom kole recitačnej súťaže "Rómovia recitujú" v Prešove, náš žiak Matúš Kroščen. Cenu sme tentokrát nezískali, ale prínosom sú určite skúsenosti, na ktorých budeme stavať v budúcnosti. Po súťaži nám zvýšil čas na rýchlu obhliadku mesta. Za reprezentáciu školy si Matúš vyslúžil i milú odmenu...

• Finančná gramotnosť

• Finančnú kultúru na našej škole zaraďujeme nielen priamo do vyučovacích predmetov, ale aj prostredníctvom aktivít zameraných na praktické skúsenosti s vytváraním a následne rozdeľovaním rodinného rozpočtu. Žiaci si viac uvedomili aké sú mesačné výdavky rodiny, spolupracovaním v skupinách vytvárali plagáty, kde sami vyhľadávali tovary, ktoré ich rodina nakupuje. Neskôr v diskusii hodnotili dôležitosť daných nakúpených tovarov.

• Štolcova Hranovnica

• Našu školu a svoju obec reprezentoval dnes (15.2.2023) v recitačnej súťaži Štolcova Hranovnica Matúš Kroščen, ktorý sa umiestnil na krásnom 2. mieste. Blahoželáme a prajeme veľa úspechov do ďalších súťaží..

• Deň bezpečnejšieho internetu

• Deň bezpečnejšieho internetu si pripomíname so žiakmi každý rok. Vedieme žiakov k zodpovednosti pri používaní internetu a poukazujeme na nebezpečenstvá, ktoré môžu hroziť pri jeho využívaní.

• Rozvíjanie pracovných zručností

• Pracovné zručnosti našich žiakov rozvíjame na pracovnom vyučovaní simulovaním bežných pracovných činností, ako je aj príprava jednoduchého obeda. Žiaci 3.A , si sami vyskúšali vytvoriť nákupný zoznam a neskôr podľa receptu upiekli chutnú pizzu.

• Deň komplimentov

• Milé slová, lichôtky a pochvaly, by mali byť súčasťou nášho každodenného života. V mesiaci január, konkrétne 24.1, si pripomíname deň komplimentov. Tento deň sme si so žiakmi pripomenuli a vytvorili sme aj plagát plný komplimentov, ktoré boli určené pre spolužiakov alebo dokonca pre pani učiteľky. Nájdime si aj my čas nielen 24.01., ale aj vo všedné dni, na pochvalu, či kompliment.

• Finančná gramotnosť

• V rámci rozvíjania finančnej gramotnosti našich žiakov, si žiaci vyskúšali v triednom obchode predaj a kúpu rôznych tovarov. Žiaci si museli rozdeliť pridelenú finančnú hotovosť a prepočítavať pri platení, aby mohli nakúpiť, čo chceli.

Dramatizáciou sa osmelili predviesť rôzne nároky kupujúcich, predávajúci sa snažil imitovať obchodníkov. Žiaci sa zasmiali, zabavili a pritom aj naučili nové vedomosti. (AS)

• Deň ľudských práv

• Mesiac december slúži ako oslava ľudských práv a slobôd, ale rovnako v tento deň poukazujeme na prípady ich porušovania. So žiakmi sme sa hrali rôzne aktivity k danej téme, napríklad aktivitu s názvom Nálepky, aby si žiaci uvedomili, že nemajú odsudzovať ľudí.

• Preventívne prednášky

• Posledné decembrové dni sa v našej škole uskutočnili dve prednášky vďaka Mgr. Márii Holotňákovej príslušníčke PZ.

Mladší žiaci sa zúčastnili celoslovenského projektu Póla radí deťom. A starší žiaci diskutovali o šikane a kyberšikane. Ďakujeme

• Vážení rodičia,

na základe pretrvávajúcej zvýšenej chorobnosti žiakov a detí bude vyučovanie v ZŠ a MŠ prerušené od 20.12.2022 do 23.12.2022.

Riadne vyučovanie bude pokračovať 9.01.2023

• Pochvala

• Pravidelná dochádzka žiaka do školy vyplýva z jeho práv a povinností. Napriek tomu by sme chceli poukázať na skutočnosť, že ak je tá správna starostlivosť, dá sa navštevovať školu s nulovou absenciou. Chceme sa poďakovať pani Danke Žigovej, mamke našej žiačky Gabiky, že sú všetkým príkladom. Od začiatku školského roka Gabika nevynechala ani jednu hodinu.