• Štolcova Hranovnica

• 17.4.2024 sa naše žiačky zúčastnili recitačnej súťaže "Štolcova Hranovnica". Vo veľkom počte súťažiacich sa našim dievčatám podarilo získať:

1. miesto Viktória Ester Klempárová

3. miesto Jamína Horváthová

Oceneným srdečne gratulujeme . Samozrejme blahoželáme aj dievčatám, ktoré sa neumiestnili na prvých troch miestach, pretože podali taktiež krásne výkony. Všetkým zúčastneným želáme veľa síl a príležitostí ukázať, že aj v našej škole máme talenty na recitovanie.

• Deň Rómov

• 8. apríla sme si na našej škole pripomenuli deň Rómov. Žiaci mali možnosť si prečítať rómsku literatúru, v rámci prezentácie sme si pripomenuli zvyky a tradície, ktoré patria k tejto kultúre. Priblížili sme si rómske symboly – vlajku a hymnu, ktoré reprezentujú Rómov na celom svete od roku 1971.

• Včely do škôl

• Naša škola sa zapojila aj tento rok do projektu Včely do škôl. Naše kokóny samotárky Rufa dorazili v hojnom počte. Oba úle pripravené, rúrky vyčistené... už len všetci čakáme na naše malé včielky...

• Návšteva knižnice v Poprade

• Žiaci špeciálnej triedy navštívili okresnú knižnicu v Poprade. Dozvedeli sa špeciálne tajomstvo lesa, ktoré sa prezradiť smie..... totiž, že kniha sa vyrába zo stromu

• Putovanie vodnej kvapky

• Dňa 26.3. 2024 sa v našej škole uskutočnila beseda s pracovníkom Správy Národného parku Slovenský raj Ing. Matejom Pisarčíkom na tému Putovanie vodnej kvapky.

• Súťaž v prednese poézie a prózy

• Každý rok sa na našej škole organizuje súťaž v prednese poézie a prózy.

Nebolo to inak ani tento rok.

Dňa 27.3.2024 žiaci súťažili v dvoch kategóriach:

I. kategória – 1.A, 1.B, 2.A, 2.B, špec. trieda – 9 žiakov

II. kategória - 3.A, 4.A - 5 žiakov

Pedagogická porota vyhodnotila týchto výhercov:

I. kategória: 1. miesto - Viktória Ester Klempárová

2. miesto - Angela Poláková

3. miesto - Valentína Žigová

II. kategória: 1. miesto - Jasmína Horváthová

2. miesto - Vanesa Poláková

3. miesto - Gabriela Žigová

Výhercovia boli odmenení rozprávkovými knihami.

• Linka detskej istoty Čítajme si 2024

• Naša škola sa aj tento rok zapojila do projektu Linky detskej istoty Čítajme si 2024. Ide o celoslovenský detský čitateľský maratón, ktorý podporuje Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky. Projektom sme nielen prehĺbili pozitívny vzťah ku čítaniu, ku knihám, ale i rozšírili povedomie o Linke detskej istoty a jej poslaniu. Tento rok sme v rámci projektu mali až tri čitateľské miesta: v základnej škole, materskej škole a na obecnom úrade.

• Znalosti v oblasti detskej literatúry

• Aj tento rok sa na našej škole konala vedomostná súťaž na tému Znalosti v oblasti detskej literatúry. Zúčastnili sa jej žiaci 3. a 4. ročníka, ktorí mali možnosť zistiť, na akej úrovni sú ich vedomosti. Výhercami sa stali Matúš Gapčo, 3.A – 1. miesto, Gabriela Žigová, 3.A – 2. miesto a Lucia Šandorová, 4.A – 3. miesto. Žiakom gratulujeme a za dosiahnuté výsledky boli odmenení vecnými cenami.

• Svetový deň spotrebiteľských práv

• Pri príležitosti "Svetového dňa spotrebiteľských práv" sa žiaci 4.A triedy formou kooperatívneho vyučovania naučili, aké práva, ale aj povinnosti majú spotrebitelia i obchodníci, ktorí tovar ponúkajú. Pre žiakov boli mnohé informácie nové a veľmi prínosné.

• Deň ústneho zdravia

• Pri príležitosti Dňa ústneho zdravia sme si pre žiakov pripravili aktivity spojené s dentálnou hygienou a nácvikom techniky správneho čistenia zubov.