Fašiangy sa krátia, už sa nenavrátia...
Staré baby plačú, že sa nevyskáču....
Dnes sme to to fašiangové obdobie ukončili školským karnevalom
Fašiangy sa krátia, už sa nenavrátia...
Staré baby plačú, že sa nevyskáču....
Dnes sme to to fašiangové obdobie ukončili školským karnevalom
Naši lovci pokračujú vo svojej misii. Aby si zopakovali všetko, čo sa doteraz naučili, zahrali si vo dvojici hru, ktorá ich naviedla ako bojovať proti baktériám. Ruky je potrebné umývať si často, nielen s vodou, ale i mydlom. Hlavne v týchto covidových časoch. Prajeme všetkým lovcom bacilov, úspešný lov
Osvojenie si zásad zdravého životného štýlu v detskom veku je predpokladom dobrého zdravia nielen počas detstva a dospievania, ale aj v dospelosti. Preto sa naša škola zapojila do projektu „Viem, čo zjem“ aby sme žiakov hravou formou motivovali k vyváženému životnému štýlu, správnym stravovacím návykom a podporil ich záujem o pohybové aktivity.
Naši žiaci využili prvý balík učebných materiálov, týkajúci sa hygieny potravín, ktoré nám tento projekt poskytol. Absolvovali zaujímavú vyučovaciu hodinu, pri ktorej sa veľmi veľa naučili.
Aj keď snehu mame málo,
nás to na dvor vylákalo.
Sane, boby, klzáky,
vyberieme raz, dva, tri.
Srdcia zo snehu spravíme a každého pozdravíme.
Tak ako každá sociálna skupina aj rodina má presne stanovené pravidlá, podľa ktorých funguje. Tieto pravidlá by mali jasne určovať práva a povinnosti všetkých členov rodiny a zabezpečiť jej harmonický rozvoj. Ak sa dieťa podieľa na vytváraní týchto pravidiel, koná podľa nich ochotnejšie, ako keď sú mu vnútené. Na túto tému sme si s deťmi zahrali rôzne aktivity a zahrali sa na rodinu.
Inovatívne metódy sa nevyužívajú len na hlavných predmetoch...
Preventívna beseda s Mgr. Máriou Holotňákovou príslušníčkou PZ SR bola zameraná na tému: Viem ako sa „nezamotám“ do sociálnych sietí. Žiaci sa zoznámili s pravidlami ako sa nezamotať do siete nebezpečným ľuďom, ako nebyť terčom šikanovania a tým, kto ubližuje a ponižuje rovesníkov.
Cez týždeň sme v ŠKD robili veľa zaujímavých aktivít. Naučili sme sa upiecť pizzu, uvariť ovocný čaj a stolovať. Zahrali sme sa na dizajnérov a vyrobili sme si poháre z papiera. Svoje zručnosti sme ukázali aj pri vystrihovaní, lepení a nevynechali sme ani skladanie puzzle. Už teraz sa tešíme na ďalšie zaujímavé aktivity v ŠKD .
Naše deti z ŠKD v rámci environmentálnych aktivít vlastnoručne vyrobili Eko kŕmidla pre vtáčiky. Využili pritom odpadový materiál a dali mu iný rozmer
Naši Lovci baktérií sa popasovali s ďalšou úlohou a získali nové informácie. Dnes už vedia, prečo sa nesmie vhadzovať do toalety veľké množstvo papiera. Aj odpadové rúry majú svoju kapacitu - škoda vyhodených peňazí za papier, vodu a opravára.
Naša nová dvojjazyčná knižnica, ktorú sa nám podarilo vybudovať v rámci projektu "Podpora výučby materinského jazyka národnostnej menšiny 2021", čaká na svojich čitateľov
Najkrajšie sviatky roka, nám už klopú na dvere. Za oknom zasnežená lúka, v izbe vonia škorica.... neopakovateľnú atmosféru môže doplniť už len koleda. Kolektív žiakov a zamestnancov ZŠ s MŠ, želá všetkým ľuďom dobrej vôle, požehnané Vianoce ...
Dnes nám prišlo poštou prekvapenie od nášho pána ministra. Naši žiaci zaslali vianočné priania a pán minister nielen poďakoval, ale poslal i milé darčeky v podobe pasteliek a omaľovánok.
V rámci 14. ročníka výtvarnej súťaže Moje leto v záhrade, ktorú organizuje Slovenský zväz záhradkárov, bola práca našej Stanky v kategórii B (ZŠ a ZŠ s MŠ) medzi 10 ocenenými prácami
Výsledkovú listinu si môžete pozrieť na stránke : http://www.zvazzahradkarov.sk/?szz=2&article=1506
Powered by aSc EduPage