• Mikuláš

• Miki, Miki, Mikuláš,

bol som dobrý,

čo mi dáš???

Mikuláš ani tento rok neobišiel našu školu

• iBobor

• Naši najúspešnejší riešitelia medzinárodnej informatickej súťaže iBobor, do ktorej je zapojených 54 krajín sveta. Percentil ich úspešnosti dokazuje, že i naša malá škola dokáže rozvíjať počítačovú gramotnosť porovnateľne s vyspelými krajinami.

Gratulujeme

Milošovi a Matúšovi a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy

• Deň Guinnessových rekordov

• V utorok si žiaci pripomenuli svetový deň Guinnessových rekordov. Sledovali rôzne videá slovenských rekordov a dozvedeli sa, ako vznikla kniha Guinnessových rekordov. Žiaci si vyskúšali vytvoriť individuálne športové rekordy: najdlhšie státie na jednej nohe, najdlhšie držanie vystretých rúk v upažení a skúšali urobiť čo najviac „koníčkov“ s loptou.

Všetci vieme, že pohyb je pre ľudí veľmi dôležitý a je vidieť, že športové aktivity majú naši žiaci veľmi radi.

• Čitateľský klub Slovart

• Žiaci našej školy sa stali členmi Čitateľského klubu Slovart, vydavateľstva najlepších kníh. Toto vydavateľstvo nám poskytuje nielen zľavy na nákup kníh školskej knižnice, ale i rôzne materiály a katalógy, prostredníctvom ktorých, získavajú naši žiaci praktické skúsenosti s prácou s knižným katalógom a objednávaním kníh.

• Detské práva

• Deti, na rozdiel od dospelých, nemajú možnosť za svoje práva bojovať, uplatňovať a vyžadovať ich žiadnym nám známym legitímnym spôsobom. Deti nemôžu voliť, spísať petíciu či podať trestné oznámenie na súd. Deti potrebujú ochranu a špeciálnu starostlivosť. My sme si pripomenuli detské práva prezentáciou, aktivitami a výrobou knihy o detských právach.

• Zo života ŠKD

• "Vietor fúka, šarkan letí, utekajte k peci deti. Obrali sme jabĺčka i hruštičky v sade, padá lístie zo stromov, plno je ho všade..."

Deti z ŠKD vlastnoručne vyrobili šarkany, ktoré potom vyskúšali. Niektoré leteli, niektoré menej, ale v každom prípade pri ich výrobe a púšťaní zažili kopec veselých chvíľ.

• „Spolu múdrejší 2“

• V školskom roku 2021/2022 sa v našej základnej škole realizuje projekt „Spolu múdrejší 2“.

Cieľom rozvojového projektu MŠVVaŠ SR „Spolu múdrejší 2“ je prostredníctvom kvalitného a dostupného doučovania žiakov, vytvárať podmienky na zlepšovanie ich vedomostí a zručností v hodinách mimo vyučovania v stanovenom rozsahu. Projekt trvá od októbra 2021 do decembra 2021, je financovaný z Plánu obnovy a odolnosti SR.

Do projektu sa zapojili triedy 1. až 4. ročníka a špeciálna trieda, spolu so svojimi triednymi učiteľkami, ktoré realizujú doučovania skupinovou alebo individuálnou formou (podľa potrieb žiakov).

Veríme, že snaha nás všetkých prinesie úspech .

• Záložka do knihy spája školy

• Naša škola sa pravidelne zapája do projektu "Záložka do knihy spája školy". Tento rok bola našou partnerskou školou Základná škola Podhoroď. V rámci projektu žiaci rozvíjali nielen svoju čitateľskú gramotnosť, ale zároveň aj komunikačné zručnosti. Svojim novým priateľom poslali odkazy v podobe vlastnoručne vyrobených záložiek a citátov, ktoré im napovedali, ktoré knihy v rámci projektu čítali. Záložky, ktoré poslala naša partnerská škola, sme rozdelili hlavne tým nižším ročníkom ...

• Svetový deň sporenia

• Pri príležitosti svetového dňa sporenia sa žiaci zo všetkých ročníkov zapojili do súťaže o najkrajšiu pokladničku.

Víťazmi sa stali: Alžbetka, Andrejka a Simonka

• Pracovné stretnutie

• Dňa 19.10.2021 sa organizovalo pravovné stretnutie so zástupcami ministerstva školstva a s riaditeľmi škôl v ZŠ s MŠ Spišská Teplica, na ktorej sa zúčastnila aj naša pani riaditeľka.

• Didaktické hry v prírode

• Hovorí sa: „V zdravom tele, zdravý duch“. A aj preto sme využili krásny slnečný deň na turistickú vychádzku farebnou jesennou prírodou spojenú s rôznymi športovými aktivitami. Žiaci si tento deň naplno užili, o čom svedčia úsmevy na ich tvárach.

• Deň bielej palice

• Žiaci z 2.A sa dnes veľa naučili o bielej paličke. Už vedia kto ju vymyslel, podľa čoho vznikla a aj to ako dôležitý nástroj je to pre slabozrakých a nevidiacich ľudí medzi nami. Vyskúšali si aké je to nevidieť a ako nevidiacim biela palička pomáha.

• Deň zdravej výživy na našej škole

• Správna životospráva je dobrým základom pre zdravý a šťastný život nielen detí, ale i pre všetkých dospelých. Dnešný deň sme venovali zdravému životnému štýlu, ku ktorému patrí nielen veľa pohybu, ale hlavne zdravá strava. Ako žiaci sľúbili - od dnes budú jesť viac ovocia a zeleniny a menej sladkostí.

• Svetový deň duševného zdravia

• Svetový deň duševného zdravia vyhlasuje každoročne 10. októbra Svetová federácia duševného zdravia v spolupráci s WHO. Zdravie sa kúpiť nedá, treba si ho preto vážiť a žiť takým spôsobom života, aby sme neohrozovali samých seba. 4 A si tento deň pripomenula rozhovorom a aktivitami.

• Zo života ŠKD

• Krásny les je v jeseni,

i keď nie je zelený.

Zlatom svietia javory,