• Zimná radosť v ŠKD

• Aj keď snehu mame málo,

nás to na dvor vylákalo.

Sane, boby, klzáky,

vyberieme raz, dva, tri.

Srdcia zo snehu spravíme a každého pozdravíme.

• Rodina

• Tak ako každá sociálna skupina aj rodina má presne stanovené pravidlá, podľa ktorých funguje. Tieto pravidlá by mali jasne určovať práva a povinnosti všetkých členov rodiny a zabezpečiť jej harmonický rozvoj. Ak sa dieťa podieľa na vytváraní týchto pravidiel, koná podľa nich ochotnejšie, ako keď sú mu vnútené. Na túto tému sme si s deťmi zahrali rôzne aktivity a zahrali sa na rodinu.

• Viem ako sa „nezamotám“ do sociálnych sietí

• Preventívna beseda s Mgr. Máriou Holotňákovou príslušníčkou PZ SR bola zameraná na tému: Viem ako sa „nezamotám“ do sociálnych sietí. Žiaci sa zoznámili s pravidlami ako sa nezamotať do siete nebezpečným ľuďom, ako nebyť terčom šikanovania a tým, kto ubližuje a ponižuje rovesníkov.

• Život v ŠKD

• Cez týždeň sme v ŠKD robili veľa zaujímavých aktivít. Naučili sme sa upiecť pizzu, uvariť ovocný čaj a stolovať. Zahrali sme sa na dizajnérov a vyrobili sme si poháre z papiera. Svoje zručnosti sme ukázali aj pri vystrihovaní, lepení a nevynechali sme ani skladanie puzzle. Už teraz sa tešíme na ďalšie zaujímavé aktivity v ŠKD .

• Eko kŕmidla pre vtáčiky

• Naše deti z ŠKD v rámci environmentálnych aktivít vlastnoručne vyrobili Eko kŕmidla pre vtáčiky. Využili pritom odpadový materiál a dali mu iný rozmer

• Lovci baktérii

• Naši Lovci baktérií sa popasovali s ďalšou úlohou a získali nové informácie. Dnes už vedia, prečo sa nesmie vhadzovať do toalety veľké množstvo papiera. Aj odpadové rúry majú svoju kapacitu - škoda vyhodených peňazí za papier, vodu a opravára.

• Knižnica

• Naša nová dvojjazyčná knižnica, ktorú sa nám podarilo vybudovať v rámci projektu "Podpora výučby materinského jazyka národnostnej menšiny 2021", čaká na svojich čitateľov

• Požehnané Vianoce

• Najkrajšie sviatky roka, nám už klopú na dvere. Za oknom zasnežená lúka, v izbe vonia škorica.... neopakovateľnú atmosféru môže doplniť už len koleda. Kolektív žiakov a zamestnancov ZŠ s MŠ, želá všetkým ľuďom dobrej vôle, požehnané Vianoce ...

• Vianočné prekvapenie

• Dnes nám prišlo poštou prekvapenie od nášho pána ministra. Naši žiaci zaslali vianočné priania a pán minister nielen poďakoval, ale poslal i milé darčeky v podobe pasteliek a omaľovánok.

• List od Ježiška

• Nezabudli ste napísať Ježiškovi?

My sme nezabudli a Ježiško nezabudol na nás. Všetkým, ktorí mu napísali, poslal list aj s darčekom

• Naša škola podporuje Vianoce bez obalu

• Prírodu musíme chrániť, to vie už každý z nás. Ako? sa stále učíme. Napríklad i tým, že vianočné darčeky tento rok nezabalíme do ozdobného papiera, ale napríklad do šatky, ktorá je zároveň darčekom.