• List od Ježiška

• Nezabudli ste napísať Ježiškovi?

My sme nezabudli a Ježiško nezabudol na nás. Všetkým, ktorí mu napísali, poslal list aj s darčekom

• Naša škola podporuje Vianoce bez obalu

• Prírodu musíme chrániť, to vie už každý z nás. Ako? sa stále učíme. Napríklad i tým, že vianočné darčeky tento rok nezabalíme do ozdobného papiera, ale napríklad do šatky, ktorá je zároveň darčekom.

• Deň ľudských práv

• 10. december slúži ako oslava ľudských práv a slobôd, ale rovnako v tento deň poukazujeme na prípady ich porušovania. So žiakmi sme sa hrali rôzne aktivity k danej téme. Porozprávali sme si o práve povedať o sebe čo chceme a nakreslili sme si strom práv.

• Čitateľský maratón

• Žiaci našej školy v rámci rozvoja čitateľských kompetencií využili projektové dvojjazyčné knihy a zúčastnili sa čitateľského maratónu:

čítame v triede - čítame v ŠKD - čítame doma.

Na hodinách čítania sme čítali Mačka Andro Garudo a Rómske hádanky, na náboženskej výchove žiaci čítali s pánom farárom Mri elšebni Biblija .

• Boj proti baktériám

• Po dvoch týždňoch sa naši lovci opäť zapojili do boja proti baktériám. Ďalšou vzdelávacou aktivitou projektu Domestos pre školy sa dozvedeli ako chrániť seba, svoju rodinu a celé široké okolie...

• Červené stužky

• Žiaci v jednotlivých ročníkoch viedli diskusiu na tému HIV, ktorú podporili rôznymi aktivitami. Aktivity symbolizujú spolupatričnosť s ľuďmi trpiacimi nielen týmto ochorením, ale rôznymi nevyliečiteľnými chorobami, ktorými trpia nielen dospelí, ale i deti.

• Eko Alarm Slovensko

• Deti v školskom klube ukázali ako je možné pripraviť Mikulášsky balíček s minimálnym odpadom, dokonca s využitím odpadového materiálu. Zo starých novín urobili košíček, ktorý naplnili vlastnoručne upečenými a ozdobenými perníčkami. Košíček doplnili zdravými dobrotami a oslava sa mohla začať .-)

#ekoalarm #ekoalarmvyzva #mikulasbezodpadu

• Miki, Miki, Mikuláš,

bol som dobrý,

čo mi dáš???

Mikuláš ani tento rok neobišiel našu školu

• iBobor

• Naši najúspešnejší riešitelia medzinárodnej informatickej súťaže iBobor, do ktorej je zapojených 54 krajín sveta. Percentil ich úspešnosti dokazuje, že i naša malá škola dokáže rozvíjať počítačovú gramotnosť porovnateľne s vyspelými krajinami.

Gratulujeme

Milošovi a Matúšovi a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy

• Deň Guinnessových rekordov

• V utorok si žiaci pripomenuli svetový deň Guinnessových rekordov. Sledovali rôzne videá slovenských rekordov a dozvedeli sa, ako vznikla kniha Guinnessových rekordov. Žiaci si vyskúšali vytvoriť individuálne športové rekordy: najdlhšie státie na jednej nohe, najdlhšie držanie vystretých rúk v upažení a skúšali urobiť čo najviac „koníčkov“ s loptou.

Všetci vieme, že pohyb je pre ľudí veľmi dôležitý a je vidieť, že športové aktivity majú naši žiaci veľmi radi.

• Čitateľský klub Slovart

• Žiaci našej školy sa stali členmi Čitateľského klubu Slovart, vydavateľstva najlepších kníh. Toto vydavateľstvo nám poskytuje nielen zľavy na nákup kníh školskej knižnice, ale i rôzne materiály a katalógy, prostredníctvom ktorých, získavajú naši žiaci praktické skúsenosti s prácou s knižným katalógom a objednávaním kníh.

• Detské práva

• Deti, na rozdiel od dospelých, nemajú možnosť za svoje práva bojovať, uplatňovať a vyžadovať ich žiadnym nám známym legitímnym spôsobom. Deti nemôžu voliť, spísať petíciu či podať trestné oznámenie na súd. Deti potrebujú ochranu a špeciálnu starostlivosť. My sme si pripomenuli detské práva prezentáciou, aktivitami a výrobou knihy o detských právach.